Digitaalehituse klaster arendab koos riigi ja erasektoriga 21. sajandile vastavat ehitussektorit

Eesti Digitaalehtiuseklasteri alla on koondunud praeguse seisuga 57 Eesti ettevõtet ja 4 kõrgkooli, et üheskoos arendada välja 21. sajandile vastav ehitussektor. Kõik koos arendavad ettevõtted välja lahendusi, mille abil digitaliseerida ehitussektorit, muutes seejuures kogu ehituse väärtusahel usaldusväärseks ning läbipaistvaks. 

Üks esimesi, käega katsutavaid näiteid Eestis ehituse digitaliseerimise osas on Nordeconi ning Tallinna sadama poolt kasutatav 3Di toode Siteview. Lahendus paneb ettevõtted tegema koostööd, võimaldab digitaliseerida ehituse andmeprotsesse ning kasvatada usaldust ja koostööd. Lahenduse abil koonduvad erinevat sorti nii projektsed kui ka aeromõõdistatud andmed ühte keskkonda.

Kõik kolm ettevõtet kuuluvad Digitaalehitus klastrisse.

Soovid Siteviewd kasutama hakata?

SiteView keskkond on lihtne ning intuitiivne. Toote abil on võimalik teha kontrollmõõdistusi ning dokumenteerida tehtuid töid. Lisaks on võimalik mõõta erinevaid vahemaid ning arvutada mahtusid.
SiteViewd on võimalik kasutada erinevatest seadmetest. Nii arvutist, nutitelefonist kui ka tahvelarvutist.

Vaata ka videot, kuidas toimib SiteView.

Uuri SiteView kohta rohkem infot

Artikkel Äripäevas

Digitaalehituse klaster arendab koos riigi ja erasektoriga 21. sajandile vastavat ehitussektorit

Loe Äripäeva artiklit

pane ennast kirja

Kui oled huvitatud ehitusvaldkonna digitaliseerimisest, ehituse väärtusahelas usalduse/läbipaistvuse tekitamisest ning 3D andmetest pane ennast kirja! Üsna pea korraldame ürituse, kus näitame ja tutvustame antud teemasid lähemalt.