Mängutootja koduleht

3DI MISSIOON: AJALOOLISE PÄRANDI SALVESTMINE

3Di tegeleb muuhulgas ka ajaloolise pärandi salvestamisega 3d andmete näol, kus online keskkonnas on võimalik vaadelda erinevate vanade kirikute ja ehitiste 3d mudeleid. Endise maamõõdufirma Hades Geodeesia teekond arhailistelt analoogsetelt mõõdistusseadmetelt 3d andmekogudeni on olnud viimase 10 aasta teema, kus kasutusele on võetud nii skannerid, droonid kui ka palju muid lisalahendusi.

Väljundid mängudesse 3d-salvestatud hoonete puhul on ainult üks võimalikest kasutusvaldkondadest. Samas on peamiselt ehitusvaldkonda suunatud mõõdistuste otstarve oluliselt suurem ja mitmekülgsem.

KOOSTÖÖ MÄNGUTOOTJAGA

Ühiseks elemendiks nii mängutootjate kui ka ehituslike jooniste puhul on 3d mudel, mis tekib kompleksse mõõdistuse tagajärjel. Seega – kui on olemas kolmedimensioonilised andmed hoone kohta, siis mängu tootjad rakendavad mängumootorid hoone sujuvaks vaatlemiseks kasvõi VR prillide abil. Selline rakendus toob Eesti rikkaliku ajaloolise pärandi laiadele massidele lähemale ja võimaldab huvitavate objektide vahel kõndida kasvõi teisel pool maakera.

Kuressaare lossi mudel SketchFab lehel.

Loe meie blogi

Meie valdkond on uudne ja kohati ka väga tundmatu. Seetõttu üritame läbi kaasava ja huvitava sisu informeerida huvilisi meie tegemistest.

Blogi lugema
12 000 lennatud kilomeetrit, 1000 lennutundi ning 200 000 investeeritud eurot. Millist väärtust pakub Eesti suurim drooni laevastik?

Droonid on vaid üks osa suuremast, neljandast tööstusrevolutsioonist. Neljandat tööstusrevolutsiooni võib määratleda, kui füüsiliste, digitaalsete

3D andmed annavad ajaloolastele uued võimalused

Tänapäevased 3D andmekorje meetodid on muutunud kiiremaks, täpsemaks ja mugavamaks. Andmeid saab korjata nii droonide,

Kõrgtehnoloogilised droonid põllumajanduses on tulnud, selleks, et jääda

  Vaid mõni hetk tagasi elasid inimesed ajas, mil põldu hariti härgade või hobustega. Põlluharimise

3Di: 3D-info ning innovatsioon

Kuidas sündis bränd nimega 3Di?

Must lammas: Ehitussektor

Miks on ehitus jäänud teistest sektoritest maha ning mida on Eesti teinud selle muutmiseks?

Pühalepa Kiriku mõõdistamine

3Di järgmiseks kultuurimälestise alla kuuluvaks Heritage objektiks on Hiiumaal asuv Pühalepa Kirik.

pane ennast kirja

Kui oled huvitatud ehitusvaldkonna digitaliseerimisest, ehituse väärtusahelas usalduse/läbipaistvuse tekitamisest ning 3D andmetest pane ennast kirja! Üsna pea korraldame ürituse, kus näitame ja tutvustame antud teemasid lähemalt.